کرم های ضد چروک چه تاثیری بر پوست دارند ؟

 کرم ضد چروک و اثرات آن

یکی از فاکتور های مهم در زیبایی، داشتن پوست صاف و شاداب می باشد. امروزه با مهم تر شدن این موضوع و تنوع محصولات آرایشی و بهداشتی و تبلیغات بسیار زیاد و وسوسه کننده ای که برای کرم های ضد چروک و جوانسازی پوست وجود دارد، تصمیم گرفتیم تا نکاتی را برای آگاهی کاربران پیشنهادها ،در زمینه کرم های ضد چروک بیان کنیم.

ماده مهمی که باعث جوانسازی پوست می شود، کلاژن نام دارد که با افزایش خاصیت الاستیک پوست، صافی و انعطاف آن را حفظ می کند. رفته رفته با افزایش سن، ساخت کلاژن در زیر پوست کاهش یافته و به حداقل می رسد. هر چه میزان استروژن خون بیشتر باشد، فرد جوان تر به نظر می رسد. استروژن باعث سفتی پوست شده و ظرفیت کلاژن و آب را افزایش می دهد. 

بنا به نوع پوست و نژاد و طرز زندگی افراد، این روند در هر شخصی متفاوت است. گاهی می توان با فرد 40 ساله ای مواجه شد که پوستی کاملا صاف و شاداب دارد و گاهی هم در برخورد با فرد 25 ساله ای می بینیم که علائم چروک، روی پوست فرد پدیدار شده است. فاکتور های مهمی در این امر دخیل هستند. به جز سن می توان ،نوع پوست( میزان خشکی و چربی پوست)، نژاد، وراثت، تغذیه، استرس و فشار های عصبی و میزان قرار گرفتن در معرض نور افتاب را جزء فاکتور های تاثیر گذار نام برد. 

زمان استفاده از کرم های ضد چروک

با توجه به تفاوت و شرایط پوستی افراد، زمان استفاده از کرم های ضد چروک متفاوت است ولی به طور کلی بهتر است به طورمیانگین از سن 25 سالگی، کرم های دور چشم و از سن 35 سالگی، از کرم های ضد چروک استفاده شود.

 کرم های ضد چروک چه اثراتی بر جای میگذارد ؟

این کرم ها باعث تولید سلول های جدید پوست را تحریک می کنند و پوست را از نازک شدن حفظ می کنند همچنین با تحریک تولید کلاژن و الاستین، باعث سفت تر شدن پوست و کاهش چروک ها می شوند. 

انواع چروک ها و نحوه برخورد با آن

دو نوع چروک در پوست وجود دارد که نوع اول چروک هایی هستند که ناشی از انقباض ماهیچه ها و عضلات زیرین پوست می باشند مانند خطوطی که روی پیشانی یا اطراف دهان هستند. این چروک ها عمدتا عمیق اند و برای رفع یا کاهش آن باید از پر کننده ها استفاده شود و کرم های ضد چروک، نقشی در رفع آن ها نخواهند داشت. 

نوع دوم چروک هایی هستند که به مرور زمان و افزایش سن، در چهره پدیدار می شوند و علت آن هم کاهش کلاژن و بافت کششی پوست و کاهش حجم استخوان می باشد که باعث می شوند چروک ها روی پوست نمایان شوند. برای درمان چروک های سطحی و پیشگیری از عمیق شدن آن ها، می توان از کرم های ضد چروک استفاده کرد. 

مواد تشکیل دهنده کرم های ضد چروک

به طور کلی ترکیبات این کرم ها شامل :                                                

  • ترکیبات اسید میوه: عمده ترین ماده بکار رفته در کرم های ضد چروک که  باعث تحریک کلاژن سازی و الاستین می شود.
  • ترتینوئین: شکل تغییر یافته ویتامین A  که در درمان چروک موثر است.
  • هیالورونیک اسید: ماده ای که در زیر پوست قرار دارد و باعث کاهش چروک                              
  • تحریک کلاژن سازی می شود. 
  • ویتامین (A،E،C)، پروتئین، آنتی اکسیدان و مرطوب کننده ها

  که حاوی همه انواع موارد ذکر شده باشند، بسیار موثرند. 

 

اثرات کرم ضد چروک

میزان استفاده از کرم های ضد چروک

باید بدانیم که کلاژن سازی پوست که کرم ها سعی در بازسازی آن دارند، فرایندی زمان بر است و در استفاده ودر گرفتن نتیجه از کرم های ضد چروک، باید صبر و پشتکار داشت. بطور متوسط بین 4 تا 9 ماه بعد از اولین استفاده، می توان تغییراتی روی پوست احساس کرد. البته حداکثر تغییراتی که می توان احساس کرد بین 30 تا 40 درصد می باشد و وظیفه این کرم ها بیشتر پیشگیری از بروز چروک یا عمیق تر شدن ان هاست ونباید توقع معجزه و یا تغییر زیادی روی پوست، از آن ها داشت. این کرم ها، اکثراً به نور حساسند و بهتر است در هنگام شب روی پوست تمیز مصرف شوند. 

کرم های دور چشم به دلیل حساسیت پوست این منطقه، رقیق و ضعیف شده کرم های ضد چروک هستند. این کرم ها نیز به دلیل حساسیت به نور، استفاده آن ها در شب توصیه می شود.بهتر است کرم های ضد چروک را همراه با کرم های ضد آفتاب استفاده کرد. کرم های ضد افتاب را در روز و کرم های ضد چروک را در شب استفاده کنید تا اثر مکمل روی هم داشته باشند. برای چروک های ناشی از آفتاب می توان کرم های ضد چروک حاوی ترتینوئین استفاده کرد. البته به مدت حداقل 6 ماه طول می کشد تا اثرات این چروک ها کاهش پیدا کند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که مصرف بیش از حد کرم ضد چروک، نه تنها تاثیر آن را بیشتر نمی کند بلکه گاهی باعث ایجاد حساسیت هم می شود. 

گول تبلیغات را نخوریم

بسیاری از تبلیغات کرم های حلزون، شتر مرغ، خرچنگ تنها تبلیغات تجاری هستند و حتی کرم های بوتولیز که حاوی سم بوتو لینیوم هستند، هرگز اثر بوتاکس را ندارند و این ماده از طریق پوست جذب نمی شود. شاید برای مدت کوتاهی پوست را سفیدتر و سفت تر کنند اما خاصیت کرم های ضد چروک را ندارند. در نهایت باید بگوییم که برای مصرف کرم های ضد چروک حتما از پزشک خود مشورت بگیرید تا بر حسب نوع پوستتان، کرم مناسب شما را تجویز کند. به یاد داشته باشیم که تغذیه مناسب (استفاده ازمواد حاوی آنتی اکسیدان، سبزیجات، غلات، لبنیات، ویتامین، نوشیدن آب زیاد در روز)، پرهیز از مصرف الکل، سیگار، کافئین زیاد و دوری از استرس و فشار های عصبی، نقش بسیار مهمی در جوان نگه داشتن پوست ما دارد. با زندگی سالم، محافظ شادابی پوست خود باشیم. 

ما در پیشنهاد ها با ارائه کد تخفیف از محصولات قیمت های مناسبی را برای شما کاربران فراهم کرده است که کرم های ضد چروک از جمله از این محصولات محسوب میشوند با ما در پیشنهاد ها همراه باشید تا از آخرین تخفیف ها و پیشنهاد های ویژه با خبر شوید.