راه های تشخیص کتانی اصل از قلابی

کتانی اصل را چگونه از تقلبی تشخیص دهیم ؟

با توجه به تولیدات و واردات بسیار زیاد کتانی های تقلبی و کپی، برآن شدیم تا مقاله ای برای تشخیص نمونه اصل از مدل های کپی و تقلبی، در اختیار کاربران عزیز قرار دهیم تا به ازای پولی که برای آن محصول پرداخت می کنند، جنس اصل مورد نظر خود را در صورت عدم صداقت فروشنده، تحویل بگیرند. هر چند که تشخیص این دو حتی برای افراد خبره، گاهی بسیار مشکل است ولی با ذکر موارد و نشانه هایی، می توان آگاهی بیشتری راجع به تفاوت این دو، بدست آورد. 

ابتدا ذکر این مورد الزامی است که در صورت تمایل به خرید کتانی اصل از برند های معروفی چون نایک، آدیداس، ریبوک، پوما، اسکیچرز، اسیکس، فیلا و ... می توان با مراجعه به نمایندگی های موجود و معتبر آن ها، از خرید خود تا حدی مطمئن بود هر چند که بسیاری از برند ها در ایران نمایندگی ندارند و زیر نظر نمایندگی آن ها در کشور های همسایه هستند و محصولات خود را از همان کشور ها وارد می کنند ولی کالای اصل را می توان، با شناسنامه و خدمات پس از فروش آن محصول خریداری کرد. 

خرید کتونی اصل

  • یکی از نکات قابل اهمیت برای تشخیص کتانی اصل از قلابی این است که این برندها اکثرا در کشور چین تولید می شوند. در صورت نام بردن کشور ویتنام به عنوان تولید کننده، باید به اصل بودن آن کتانی شک کرد. تعدادی از کفش ها، های کپی (High copy) هستند و علیرغم کیفیت خوب و قابل قبولی که دارند و سعی شده از همه لحاظ نزدیک به نسخه اصل طراحی و تولید شوند، باز هم جزء کتانی های تقلبی به شمار می ایند و این کفش ها اکثرا تولید کشور ویتنام هستند. گروهی دیگر از کفش های ورزشی، تقلبی و بی کیفیت هستند و افرادی با اندک تخصص می توانند آن ها را از نمونه اصلشان تشخیص دهند. این کفش ها عمدتا تولید کشور چین هستند و از الیاف و مواد کیفیت پایین دوخته می شوند که ممکن است در اثر استفاده از آنها دچار مشکلاتی چون کمر درد یا مشکلات پوستی شویم. 
  • یکی از بهترین راه های تشخیص کتانی اصل از تقلبی، جعبه کفش است که در کتانی های اصل، بارکد آن محصول، حتما روی جعبه درج شده و تنها با اسکن این بارکد بوسیله نرم افزار بارکد خوان توسط موبایل خود، می توانید در صورت اصل بودن کالا، عکس محصول و کشور سازنده و دیگر مشخصات آن را ملاحظه کنید.
  •  در کتانی های اصل روی زبانه داخلی کفش، شماره سریالی درج شده که باید دو شماره متفاوت برای کفش پای راست و چپ لحاظ شده باشد. در غیر این صورت با محصول غیر اصل مواجه هستید. در برند آدیداس دیده شده که در نسخه های تقلبی، هر دو لنگه دارای شماره یکسان بوده اند. می توان این شماره را با شماره روی جعبه تطبیق داد که حتما باید تطبیق داشته باشد. 
  • طراحی جعبه محصولات یک برند، طراحی منحصر به فرد میباشد. بطور مثال کتانی های برند آدیداس، دارای جعبه آبی با خط های سفید است و برند نایک دارای جعبه نارنجی با لوگوی سفید نایک است. پس در صورتی که جعبه ای متفاوت از جعبه های معمول آن برند، مشاهده کردید، از خرید آن خودداری نمایید.
  • قبل از اقدام به خرید کتانی، برند های تولید کننده را بشناشید و نام و لوگوی تجاری و حتی مدل های آن ها را در سایتشان بررسی کنید. چون به قدری نمونه های  کپی زیاد هستند که حتی در لوگو یا نام تجاری آن برند، اختلاف بسیار اندکی ایجاد می کنند تا صرفا قانون کپی رایت رعایت شده باشد. یا ممکن است مدلی را به اسم برندی تولید کنند که آن مدل در لیست تولیدات برند مورد نظر وجود نداشته و چنین مدلی اصلا توسط آن برند، طراحی نشده باشد. 
  • نکته دیگر اینکه به مکان حک شدن نام برند درمدل کفش دقت کنید. مکان حک شدن لوگو در نسخه اصل و تقلبی در موارد زیادی متفاوت است و از این طریق می توان اختلاف آن ها را تشخیص داد. حتی این نکته نیز حائز اهمیت است که در کتانی های اصل، حتما لوگو روی کفش حک و یا دوخته شده است و به هیچ عنوان استیکر نیست. به طور کلی لوگو را معمولا روی زبانه داخلی کتانی یا روی کفی آن درج می کنند.

در بعضی از مدل های برند آدیداس و نایک، مقایساتی صورت گرفته و مشخصات کتانی اصل و کپی بیان شده است. می توان برای خرید محصولی مشابه آن مدل ها، از این اطلاعات استفاده کرد. شما می توانید از طریق سایت پیشنهادها، محصولات مورد نظر خود را از سایت های معتبر خریداری کرده و از پیشنهادات ویژه ما، برخوردار شوید. می توانید به بخش لوازم ورزشی یا کفش ورزشی مراجعه کرده و لیست قیمت کفش ورزشی را مشاهده و محصول دلخواه خود را، تهیه نمایید که این محصولا به همراه کد تخفیف میباشد که میتوانید با قیمت مناسب کفش کتانی مورد نظر خود را تهیه کنید. 

یکی از مواردی که می تواند راهنما باشد، قیمت آن کتانی است. در نسخه های اصل می توان قیمت جهانی آن را پیدا کرد که در همه نمایندگی ها باید به یک قیمت به فروش برسد یا حداقل اختلاف خیلی کمی داشته باشند بر حسب تغییر نرخ دلار. اگر محصولی با قیمتی بسیار پایین تر از قیمت درج شده به فروش برسد، فقط در دو حالت قابل توجیه است. یا اینکه آن کتانی، جزء مدل های رده پایین و طراحی سال های قبل آن برند است که شامل تخفیفات خوبی شده است  یا جزء مواردی است که سایزهای خاص آن محصول مانده و در حراج های آن برند ارائه شده باشد. در سایر موارد با ارائه قیمت وسوسه کننده، باید به اصل بودن آن کتانی شک کرد. 

امیدواریم مطلب فوق راهنمای مناسبی برای تشخیص کتونی اصل از قلابی برای شما باشد با ما همراه باشید و از سایر مطالب استفاده کنید.